Cel bloga

Ogród na balkonie to nie tylko zakątek, gdzie posadziliśmy kilka ziół w doniczkach, ani blog jedynie o miejskim ogrodnictwie…

Znajdziesz tu informacje o starych tradycjach i obrzędach zielarskich, wykorzystaniu ziół w kuchni i medycynie. Przepisy roślinne na każdą porę roku, przypominając także starą polską kuchnię. Zaprezentujemy również wiele innych ciekawostek, między innymi o ekologicznym podejściu do życia, tworzeniu własnych kosmetyków oraz wykorzystaniu kamieni w naszym otoczeniu.

Pokażemy że w mieście mając do dyspozycji balkon czy parapet możemy stworzyć swoją własną uprawę roślin. Najważniejsze, że to co wyhodujemy jest bez sztucznych nawozów i ulepszaczy.

Dzięki temu miejscu chcemy pokazać, że nawet w czterech ścianach, w bloku, w zwykłej kawalerce da się żyć bliżej natury i w zgodzie z nią. Pragniemy udowodnić, że można zadbać o zdrowy styl życia i zdrowie, a przy tym żyć w mieście tanio i zdrowo. Tym bardziej, że możemy zrobić w domu wiele rzeczy sami i nie tylko to co znajdzie się na naszym talerzu. Własnoręcznie wyhodowana roślinka tworzy przy tym rajski zakątek w domu.

To miejsce które zaprezentuje przede wszystkim nasz styl życia, zainteresowania, ale również skąd można czerpać inspirację, nowe spojrzenie na życie i motywację do działania.

Właśnie tu będziemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, a Ty wybierzesz co jest dla Ciebie wartościowe, najlepsze…

Zapraszamy do zwiedzenia miejsca pełnego nie tylko roślin, ale i wielu tajemnic oraz proponujemy dalsze odkrywanie najciekawszych wydarzeń z balkonowego ogródka.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.