Ogródek na balkonie w lipcu

Lipcowy miejski ogródek na balkonie to  więcej kwiatów, warzyw i ziół z własnej uprawy. Wiele się zmieniło, co nas bardzo cieszy…


Domowy warzywny ogródek na balkonie


Ogródek na balkonie to nie tylko zioła na parapecie, aczkolwiek parapet na którym jest różnorodność ziół wygląda pięknie. Ogródek warzywny dla początkujących to szczególny dylemat dla wielu osób w mieście, ale ten kto spróbuje wie, że to inwestycja, a nie stracony czas. To czas który odwdzięczy nam się pięknymi kolorami, smakami i zapachami.

Polecamy w ogródku warzywnym dla początkujących sałatę, rukolę, roszponkę, które rosną szybko i bezproblemowo. W tym roku nasz domowy ogródek warzywny nie mógłby się obejść bez pomidorków i papryki. Warzywa na balkonie takie jak ogórki, bób, groch czy fasola, również świetnie rosną. Za rok będziemy próbować więcej odmian.

This slideshow requires JavaScript.

Nasza mała uprawa ziół na balkonie

Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu i uruchomisz wyobraźnię, a nie będą Ci potrzebne projekty warzywnego ogródka na balkonie. Pytania jakie zioła uprawiać na balkonie też staną się trywialne. Łatwo stworzyć swój ziołowy ogródek na balkonie nawet w mieście.

Jakie zioła na balkonie najlepiej uprawiać? Najlepiej te które najczęśćiej używasz w kuchni. Dzięki małej mini szklarence wysiewając kilka nasion stworzyliśmy własną hodowlę ziół na balkonie. W tym roku wysialiśmy, m.in:  majeranek, bazylię, estragon, oregano, miętę, melisę, pietruszkę, koper, tymianek, rozmaryn. Ale jeśli macie mało czasu zawsze możecie kupić sadzonki z zaufanego źródła, gdzie macie pewność, że nie były podlewane chemicznymi nawozami, aby szybciej rosły.

This slideshow requires JavaScript.

Kwiaty na balkonie w bloku

Ogródek na balkonie w lipcu daje wielką radość. Pokazuje nam efekty wcześniejszej pracy i czasu jaki poświęciliśmy roślinom robiąc samemu aranżacje i kompozycje na balkon. Paleta barw i zapachów zależy tylko od nas.

Zdecydowaliśmy się w tym roku posadzić różyczki, które cały czas cieszą nasze oczy swoimi kwiatami. Lilie, które uwielbiam odwdzięczyły się pięknym zapachem.  Nawet aksamitki, których nie lubiłam u mamy w ogrodzie cieszą, kiedy wiesz, że to z Twojej hodowli. Frezje myślałam, że już nie zakwitną, a tu miła niespodzianka :-)Zastanawiam się tylko, jak będzie z naszą lawendą na balkonie. Posadziliśmy trzy krzaczki lawendy w doniczce. Pięknie nam się rozrasta, tym bardziej, że dbamy o odpowiednie podlewanie naszej lawendy.

Zawsze bałam się kwiatów na balkonie w bloku. Myślałam, że nie wyrastają tak piękne jak w ogrodzie. Teraz wiem jak bardzo błędne było moje myślenie. Wiem, że będzie ich więcej na naszym balkonie po tym jakie obrazy codziennie mamy na balkonie.

This slideshow requires JavaScript.

Author: Marlena

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.