Ziołowy ogródek w domu

Ziołowy ogródek w domu możesz założyć nawet na parapecie. Masz przy tym wybór albo kupujesz zioła w doniczkach albo hodujesz swoje z nasionek. Jeśli masz balkon po połowie maja możesz zrobić swój ogródek ziołowy na balkonie i przenieść część ziół z parapetu.Zioła, które postanowisz wyhodować z nasion będą silniejsze i na pewno będą mieć mniej chemii niż te z supermarketu. Może zajmie Ci to więcej czasu , ale na pewno obniżysz koszty stworzenia ogródka i będziesz mieć z jego utworzenia większą satysfakcję.
Na pewno dobrze wiesz, że świeże zioła w kuchni dodadzą Twoim potrawom niezapomnianego aromatu i smaku co na pewno korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie.
Do założenia takiego ziołowego ogródka wystarczy nam ziemia, doniczki albo skrzyneczki, no i najważniejsze nasze roślinki.basil-herbs-green-mediterranean-40720

Jakie zioła do ogrodu wybrać?

Z ziół możemy stworzyć kompozycje, albo trzymać każde w osobnej doniczce. Nasz domowy ogródek na parapecie będzie dzięki nim wyjątkowym miejscem w domu.
Możesz wybrać różne rodzaje ziół w kuchni do swojego domowego ogródka.
Mięta to bylina wieloletnia i ze względu na duży system korzeniowy dobrze ją posadzić samą w doniczce.
Melisa również potrafi rozrastać się, więc również warto posadzić ja w osobnej doniczce.
Z cząbru, majeranku i tymianku można przygotować ziołową kompozycję. Mają płytszy system korzeniowy, więc dobrze będą czuć się w niższych doniczkach czy skrzyneczkach. Zioła te lubią nasłonecznione stanowisko, żyzną i przepuszczalną glebę.
Dodatkowo możemy nasz ziołowy ogródek na parapecie wzbogacić o oregano, szałwię, a nawet kminek.
Wiecie o jakich ziołach najczęściej zapominamy, a których najczęściej używamy?flowers-garden-herbs-flowerbed
To pietruszka, szczypiorek i koperek. Pietruszkę i szczypiorek jak najbardziej możemy uprawiać w domu. Jednak koperek jest ciężkim ziółkiem w domowej uprawie i nie zawsze się udaje. Powiem Wam, że mi tylko raz udało się wyhodować go w doniczce.
A jeśli ktoś lubi możecie również hodować lawendę w doniczce. Będzie ona nie tylko dodatkiem do potraw. Ja uwielbiam używać jej do deserów, ale jej cudowny zapach będzie towarzyszył Wam każdego dnia. Zobacz więcej.


Author: Marlena

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.